Fotonamaksa

Fotografia Łukasz Maksymiuk

Kilka słów

Na początku chciałem podziękować za odwiedzenie mojej strony i obejrzenie moich zdjęć, którym poświęciłem ponad 4 lata. To były 4 lata podróżowania i odkrywania świata widzianego przez wizjer aparatu, lata nauki fotografii, lata w których rozwijała się moja pasja do tej dziedziny, lata kiedy narodziły się moje dzieci... to były piękne chwile.


W czasach fotografii cyfrowej nie jest raczej możliwe odrzucenie wszystkiego co przyniosła rewolucja technologiczna. Mam na myśli wielką różnorodność sprzętu fotograficznego dostepnego obecnie na rynku. Wydawać by się mogło, że zrobienie zdjęcia stało się nagle tak łatwe jak zapalenie światła w pokoju... ale czy na pewno ? Nie mam żadnych wątpliwości, że nowe technologie wielce pomagają w przezwyciężeniu wielu technicznych wyzwań jakie stają przed każdym fotografem, ale na tym, moim zdaniem ich rola się kończy. To twoje osobiste umiejętności, sprawne oko, doświadczenie, umiejętność znajdowania się w odpowiednich miejscach w odpowiednim czasie oraz ciągłe rozwijanie swojej pasji definiują Cię jako fotografa. Niemniej dla mnie fotografia to nie tylko pasja ale również dziedzina sztuki, która wymaga pewnego talentu, ciężkiej pracy, poświęcenia i determinacji. Jest wielu fotografów, których prace mnie inspirują a jednocześnie uświadamiają mi, że jeszcze wiele muszę się nauczyć. Obecnie po kilku latach spędzonych z aparatem w ręcę mogę powiedzieć, że dla mnie jako fotografa najwiekszym osiągnięciem jest kiedy moje zdjęcia wywołują reakcje u oglądających. Wtedy wiem, że wizja krajobrazu, który sfotografowałem czy też ulotna chwila, którą udało mi się zachować są warte poświęcenia.
Jeśli ktoś pyta mnie dlaczego fotografia, odpowiadam, że fotografia jak nic innego pozwala mi materializować ulotność chwil, zachowywać wspomnienia a zarazem dobrze się bawić.

Fotografuję Nikonem D80, który niezawodnie służy mi już 6 lat. Poza tym mam : Nikon 50 mm 1.4, Sigma 17-35mm 2.8, Nikon 70-300mm 4.5-5.6, Sigma 10-20 4-5,6 EX DC, filtry (B+W,Hoya,Cokin,Marumi), speedlight SB 900 x 2 + Ezybox Softbox x 2 i statyw firmy Velbon. Jeśli spodobały Ci sie moje zdjęcia, lub też nie i chciałbyś coś napisać zapraszam do wpisu w księdze gości lub o kontakt